Výuka angličtiny je základ profesního úspěchu

Angličtina je bez nadsázky jedním z nejrozšířenějších jazyků světa. Mateřským jazykem je angličtina třeba pro obyvatele Spojeného Království, USA, Austrálie, Jihoafrické republiky nebo Irska. Angličtina je mateřštinou i pro část obyvatel Kanady.

Kromě toho je angličtina i jazyk výpočetní techniky a bez její znalosti se vlastně neobejdete v žádném oboru lidské činnosti.

Díky svému rozšíření po celém světě má angličtina mnoho podob a mutací. Jinak vypadá angličtina, kterou na vás spustí Američan, jinak potom vypadá angličtina v britském podání.

Výuka angličtiny: psaná versus mluvená podoba

Základní kámen úrazu, s kterým se potýkají studenti angličtiny, je, že se výslovnost značně rozchází s psaným projevem. Angličtina totiž používá pravopis z přelomu 14. a 15. století. Navíc se anglická výslovnost liší region od regionu. Anglická slovní zásoba má v současnosti zhruba milion slov.

Výuka angličtiny se do značné míry odvíjí od toho, jaký je angličtina typ jazyka. Jako neohebný jazyk angličtina nepoužívá pádové koncovky. Výuka angličtiny se proto mimo jiné soustředí na správné předložky a pevný slovosled.

Výuka angličtiny – tipy jak na to

Naučit se anglicky není záležitost několika týdnů. Výuka angličtiny je dlouhý proces, se kterým je dobré začít zlehka a postupně zvyšovat dávky. Samozřejmě, že základní výuka probíhá ve škole nebo v kurzu za pomoci kvalitních učebnic a cvičebnic, stejně důležité je ale i mluvit a poslouchat.

Pokud chcete, aby vás výuka angličtiny bavila, zapojte do učení i někoho dalšího. Angličtinu procvičíte třeba jen povídáním skrze icq nebo Facebook. Začátečníkům se doporučuje i sledovat filmy a seriály v původním znění, maximálně s titulky. Angličtina se zlepšuje i čtením textů. Někteří k němu doporučují optimalizové texty na internetu – jsou jasné, stručné a bez zbytečných kudrlinek.

A hlavně – výuka angličtiny je běh na dlouhou trať a vzdát to při prvním neúspěchu by bylo chybou. A pokud nevíte, za který konec to vzít, mrkněte na náš rozcestník zajímavých webů o angličtině, nebo na jednotlivé jazykové kurzy. Pomoci by vám mohl i přehled jazykových škol.

S překladem složitějšího anglického textu (překlad do angličtiny) by vám mohly pomoct stránky www.profesionalni-preklady.cz.

Zajímavý tip

Přemýšlíte, kde se konají ty nejkrásnější svatby? Zámek Červená Lhota je úžasným místem, nemyslíte? Ovšem, ale máte pocit, že se jedná o luxus, který si nemůžete dovolit? To je omyl! Svatební centrum Le Rêve pro Vás zařídí úžasné a dokonalé svatby! zámek Průhonice či svatba v centru Prahy? Je to jen Na Vás! Nic není problém! Mimo jiné Vám zařídíme i ty nejlepší hotely! Svatba v nich znamená opravdový luxus králů!