Kurzy angličtiny – který vybrat?

Jazykové školy a jejich kurzy angličtiny jsou v současnosti nedílnou součástí českého školství. Část z nás se v nich pokouší dohnat to, co promeškali ve školních lavicích, jiný berou kurzy angličtiny jako možnost rozšířit si své vědomosti a znalosti, zlepšit své komunikační dovednosti a zvýšit svojí hodnotu na trhu práce.

Kurzy angličtiny ale nejsou všechny stejné. Je proto dobré si před tím, než se do některého z anglických kurzů přihlásíte, zjistit více informací. Jako začátečníka by vás asi nepotěšila hodina s rodilým mluvčím věnovaná rozdílům mezi britskou a americkou angličtinou a naopak jako držitele certifikátu přípravný kurz k maturitě.

Kurzy angličtiny a jejich typy

Kurzy angličtiny vždy vybírejte s přihlédnutím ke své pokročilosti a také s vědomím toho, co od něj čekáte. Není kurz jako kurz. Níže nabízíme podrobnější charakteristiku obvyklých tipů jazykových kurzů angličtiny a tipy na konkrétní jazykové školy.

  • Přípravné kurzy angličtiny jsou krátké, ale o to intenzívnější. Důraz se v nich klade zejména na procvičování gramatických jevů, které se objevují v přijímacích zkouškách. Speciálnější a náročnější jsou potom přípravné kurzy u jazykových certifikátů.
  • Firemní kurzy angličtiny obvykle probíhají pod patronací vašeho zaměstnavatele. Ten má i možnost průběžně zjišťovat, jaká je vaše docházka a výsledky. Výuka probíhá často v sídle firmy a je zaměřená na obchodní konverzaci a korespondenci.
  • Individuální výuka angličtiny je vhodná pro zaneprázdněné klienty, kteří nemají mnoho času, ale chtějí ho efektivně využít. Lektor se věnuje jen jednomu nebo malé skupince studentů, kteří mohou procvičovat to, co jim nejde.
  • Specifické kurzy angličtiny kombinují nácvik všeobecných dovedností s odbornou slovní zásobou a obraty. Jsou vhodné pro středně a více pokročilé studenty, kteří už jen zlepšují a rozšiřují svoji angličtinu.

Naše tipy

Kurzy angličtiny na vysoké úrovni si můžete objednat v Jazykové škole Elvis. Nové kurzy otevírají každých 6 týdnů.