Specifické kurzy angličtiny

Kurzy specifické angličtiny jsou každý jiný. Vychází totiž z jasných požadavků klienta. Někdo potřebuje procvičit právnickou tématiku, jiný chce procvičit konverzaci se zahraničními obchodními partnery – specifické kurzy jsou proto připravované přesně na míru a lektor musí nejen ovládat jazyk, ale často i obor, kterého se specifický kurz týká.

Specifické kurzy obvykle kombinují nácvik všeobecných jazykových dovedností, jako jsou gramatika nebo konverzace, se specializací na určitý obor činnosti. Proto je u kurzů specifické angličtiny potřeba, aby byl „student“ minimálně středně pokročilý nebo pokročilý. Je potřeba základ, na které se bude dál stavět.

Specifické kurzy – co nejvíc letí?

Nejznámější a nejnavštěvovanější kurzy jsou kurzy obchodní angličtiny (se zaměřením na konverzaci nebo korespondenci), specifické kurzy pro oblast financí, bankovnictví, medicíny nebo kurzy zaměřené na právní problematiku, které je možné zakončit Cambridge zkouškou ILEC (International Legal English Certificate).

Specifické kurzy se často částečně překrývají s náplní firemních jazykových kurzů.

Tipy na specifické kurzy v Praze

Obchodní vyjednávání, tvorba prezentací, obchodní korespondence nebo klíčová oborová slova – i to je náplň specifických kurzů jazykovky London Institute.

Podobnou náplň mají i specifické kurzy Jazykové školy Elvis. Odbornou angličtinu tady vyučují například v oborech pohostinství, bankovnictví, ekonomie, medicína nebo cestovní ruch.