Výuka angličtiny – zajímavé odkazy a zdroje

Výuka angličtiny se nemusí nutně omezit jen na papírové učebnice a slovníky. Internet je prostorem neomezených možností a jen v češtině existuje několik stovek webů, které nabízejí při výuce angličtiny pomocnou ruku. Velmi často i zcela zdarma.

Na internetu si ta můžete vyzkoušet online gramatické testy, stáhnout poslechy, rozšířit tematickou slovní zásobu, nebo přečíst reálie anglicky mluvících zemí. Samozřejmostí jsou i webové slovníky, díky kterým odpadá zdlouhavé listování v těch papírových. Vybrali jsme pro vás několik webů, díky kterým bude výuka angličtiny snazší a mnohdy i zábavnější.

Help for English!

Rozsáhlý výukový portál, na kterém najdete kompletní gramatiku, slovník, testy, poslechy, ale i zajímavosti, maturitní okruhy nebo sekci věnovanou speciálně jazykovým certifikátům.

Kurzy angličtiny s BBC

Britská mediální korporace nabízí na těchto stránkách kvalitní kurzy angličtiny, z nichž každý je zacílený na jinou oblast jazyka. Můžete si vybrat a procvičit to, co vám nejde.

Mluvnice současné angličtiny

Pokud máte nějaký jazykový oříšek a nevíte si rady, zamiřte sem. Formou výkladu jsou tady přiblížena například modální slovesa, větná stavba anglické věty nebo anglická citoslovce.

Anglické časy v animacích

Pokud vám dělají problémy složité anglické předpířotmné, předminulé a předbudoucí časy, mrkněte se na tyto stránky. Jejich záludnosti jsou tady vysvětleny na krátkých animovaných skečích s přehlednými časovými osami.

Přehled českých učebnic angličtiny

Téměř kompletní přehled všech učebnic angličtiny, které vyšly v českém jazyce. Včetně cen a hodnocení.

Cambridgeský výkladový slovník

Nejpopulárnější výkladový slovník všech, kteří se učí anglicky. Více než 40000 hesel je navíc namluveno ve verzi britské i americké angličtiny. Hledat je možné i v tematicky rozdělených kategoriích.

Angličtina online

Webový rozcestník, kterým vám poradí, kam se na internetu vydat, pokud si chcete zkusit test, objednat učebnici nebo kurz, popřípadě, na koho se obrátit, kdybyste chtěli studovat angličtinu v zahraničí.

Jazykové zkoušky

Pokud vás čeká jazyková zkouška jakékoli úrovně, tady najdete stručně a přehledně základní informace. Navíc také rady ohledně testů, popřípadě přípravných jazykových kurzů.

Příprava na přijímací zkoušky

Portál Tesťák.cz je určen studentům, kteří se připravují na přijímací zkoušky na gymnázia nebo vysoké školy. Na webu si můžete v rámci přípravy na přijímačky vyzkoušet testy, které jsou zpracovány podle požadavků u zkoušek.