Tipy na jazykové školy

Jestli uvažujete o kurzu angličtiny, popřípadě jiného jazyka, věnujte pozornost výběru jazykové školy. Jejich kvalita a tím pádem i úroveň jazykových kurzů se liší. Rozdílné jsou i ceny, délky a pojetí kurzů.

Pomoct při výběru jazykové školy vám můžou také stručné recenze, které k jednotlivým školám na této stránce naleznete. Máte-li s některou ze zmíněných jazykových škol (nebo i s jinými) vlastní zkušenosti, podělte se s nimi s ostatními prostřednictvím formuláře níže na této stránce a přidejte svoji vlastní recenzi.

Přehled důležitých jazykových škol:

Jazyková škola Elvis (www.elvis.cz)

Jazykovka Elvis zaměřená primárně na výuku angličtiny funguje v Praze od roku 1990 a vedle velmi kvalitního pomaturitního studia (dlouhodobě patří mezi špičky v této výuce v Praze) připravuje studenty na jazykové zkoušky „Cambridge exams“, jako je například FCE, CAE, CPE. Její studenti v nich dosahují výborných výsledků. Běžné kurzy angličtiny otevírá každých 6 týdnů. Kromě angličtiny zde můžete studovat i španělštinu. Třeba v jednom z letních prázdninových kurzů.

London Institute (www.londoninstitute.cz)

Pražská jazyková škola London Institute sídlí nedaleko náměstí Republiky a nabízí jak standardní jazykové kurzy, tak konverzační kurzy, kurzy pro firmy i pro skupiny. Zlepšit tady můžete svou angličtinu, španělštinu a francouzštinu, zajistit si pomaturitní intenzivní studium nebo jazykový pobyt v zahraničí.

Cambridge Institute (www.cambridgeinstitute.cz)

Cambridge institut nabízí naprosto individuální přístup. Podle svých časových i jiných možností si nastavíte jak časový rozvrh, tak úroveň, od které se bude odvíjet vaše výuka. Nejste tak svázáni s výkony, popřípadě nevýkony ostatních studentů.

Jazyková škola Tutor (www.tutor.cz)

Kromě všeobecných přípravných kurzů funguje při společnosti Tutor i jazyková škola. Připraví vás tady jak na přijímací řízení, tak na získání certifikátu. Navíc se její fungování neomezuje jen na oblast Prahy, ale i na další česká města.

English School (www.kurzyanglictiny.com)

English School na Národní třídě je první jazyková škola v Česku, která vyučuje tzv. přímou metodou, Callanovou metodou. Učitel na vás od začátku mluví běžným tempem a vy postupně zvládáte víc a víc slovíček a frází.

British Council (www.britishcouncil.org)

Škola British Council s úspěchem funguje pro cizince i přímo ve Spojeném Království. Kurzy v její pražské pobočce mohou navštěvovat jak dospělí, tak děti. Zúčastnit se tady můžete i přípravných kurzů na zkoušku IELTS.

Společnost přátel USA (www.spusa.cz)

Kromě tradičních kurzů angličtiny na všech jazykových úrovních, popřípadě specifických kurzů z oblasti managmentu, pohostinství nebo bankovnictví nabízí tato jazykovka i možnost studovat angličtinu společně s pražskou architekturou.